Ćwiczenia na sylwetkę

Chcąc poprawić wygląd swojej sylwetki, należy przede wszystkim skoncentrować się na spalaniu tłuszczu. W tym celu niezawodne okazuje się wykonywanie serii rozmaitych ćwiczeń fizycznych, na jakie składają się  między innymi ćwiczenia na sylwetkę.W tym zakresie warto zwrócić szczególną uwagę między innymi na takie aeroby jak bieganie. Jogging- poranny czy wieczorny, na zewnątrz czy też w postaci pokonywania kilometrów na bieżniach na siłowniach, to jeden z najbardziej wyczerpujących treningów. Możemy rozpoczynać tak dzień, kończyć go, ale prędzej czy później bieganie nas po prostu  zwyczajnie rzecz biorąc wciągnie po same uszy. Będzie to regularny, systematyczny wysiłek, który opłaci się, bo jego efekty będą bardzo szybko dostrzegalne.

Biegać trzeba jednak umiejętnie, mając w tym celu odpowiednie ubranie, stosowne obuwie, a także wiedzę na temat joggingu. Nie możemy od razu pokonywać ogromnych dystansów. Najlepiej jest małymi kroczkami zwiększać zarówno tempo biegania, jak także i pokonywane kilometry. Dobrze jest też w przypadku biegania na siłowniach, dostosować odpowiedni program biegania do naszych potrze i preferencji. Pamiętaj, że biegając uaktywniasz całe ciało, więc jest to na tyle forsujące, iż nie możesz przesadzać z joggingiem, wyczerpując się bardziej niż jest Ci to wskazane.

Poza bieganiem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej przyda się także stretching. Może on być efektywny wyłącznie wtedy, kiedy zanim zaczniesz realizować rozciąganie, zrobisz stosowną rozgrzewkę. Dzięki temu poprawisz temperaturę swych mięśni, a więc bardziej będziesz spalać kalorie. Najlepiej jest, aby rozciąganie realizować przed każdą aktywnością fizyczną, na przykład w przeciągu dziesięciu pierwszych minut od momentu rozpoczęcia treningu czy też na jego podsumowanie. Idealnie, kiedy wykonywaną w ramach stretchingu rozgrzewkę oprzesz na utrzymaniu danej postawy przez jakieś dwadzieścia – trzydzieści sekund. Na koniec jeszcze kilka słów odnośnie równie przydatnego w zrzucaniu zbędnej tkanki tłuszczowej aerobiku. Jest to charakterystyczne ćwiczenie, które polega na intensywnej wymianie tlenowej.

Po raz pierwszy na aerobik wpadł Kenneth Cooper, który zainicjował ćwiczenia aerobowe w ogóle. Istnieje kilka specyficznych odmian aerobiku, na jakie składają się między innymi fatburning. Jest to ćwiczenie, które w dosłownym tłumaczeniu na język polski rozumiane jest jako spalacz tłuszczu. Cechą typową jest tu nic innego jak utrzymywanie tętna na poziomie między sto dwadzieścia a sto trzydzieści uderzeń na minutę, a przy tym robienie szybkich kroków, ćwiczeń, wykopów, skłonów. Nie są to układy bardzo wyczerpujące, ale energiczne, wymagające nieskomplikowania, lecz dokładności choreograficznej. Intensywność w przypadku fatburning określa się jako umiarkowaną. Zależy to jednakże od tego, w jakiej formie jest ćwiczący. Innym typem ćwiczeń aerobowych okazuje się lowimpact aerobik, czyli ćwiczenia angażujące ogromną ilość mięśni ciała ludzkiego. Przy takim treningu przynajmniej jedna noga styka się z podłożem non stop. Nie ma tu dużej intensywności, ale trzeba być wytrzymałym, aby móc te z pozoru proste i nieskomplikowane ale wymagające wytrwałości aeroby należycie, precyzyjnie wykonać. Są to ćwiczenia robione na ugiętych nogach, przy zgiętych lekko ramionach, napinając mięśnie brzucha i pośladków.